2011

Dětská olympiáda deskových her 2011

V sobotu 19. března 2011 jsme uspořádali v budově Základní školy v Boharyni Dětskou olympiádu deskových her. Soutěžilo se ve třech věkových kategoriích a celkem se olympiády zůčastnilo více jak 20 dětí z Boharyně, blízkého okolí a dokonce i několik hráčů až z Hradce. Za stolky, nad šachovnicemi a herními plány se bojovalo se zaujetím a vervou až do pozdních odpoledních hodin. Pak konečně mohlo dojít k vyhlášení vítězů. První tři hráči z každé věkové kategorie obdrželi krásné poháry a tři vylosovaní účastníci olympiády pak získali hodnotné ceny v podobě deskových her.

Závěrečné skupinové foto účastníků olympiády

333 velikonočních kraslic s celých Čech a Moravy

Od 13. do 22. dubna 2011 probíhala v prostorách Bohárenské školy výstava 333 velikonočních kraslic z celých Čech a Moravy. V průběhu celé akce navštívili naši malou galerii stovky lidí, kteří zde obdivovali krásu velikonočních kraslic, zručnost jejich autorů a snad i načerpali nějakou inspiraci pro vlastní velikonoční tvorbu.

O víkendu 16.-17.dubna 2011 se konalo Malé velikonoční zastavení při kterém došlo na zdobení kraslic, pletení polmásek a ochutnávku mazanců a velikonočních nádivek.

Noc kostelů 2011

Letos poprvé jsem se zapojili do celorepublikové akce Noc kostelů, která se konala 27. května 2011.

Malování na sídlišti

Setkání dospělých i dětí v nové zástavbě v Homyli. Děti malovali obrázky křídami na silnici, proběhlo malování na oblázky, nechybělo příjemné posezení ani občerstvení a nakonec mezi nás přišel i veselý klaun. Bylo to příjemně strávené odpoledne.

Barevný podzim ve škole

V sobotu 8. října 2011 se v budově boháresnké školy sešlo několik desítek lidí a výsledkem byly krásné podzimní dekorace z přírodnin. 

Svatomartinské odpoledne

V sobotu 12. listopadu 2011 se v kostele sv. Bartoloměje v Boharyni sešlo více než 50 lidí, aby vyslechli duchovní slovo pátera Mariana Benky a dále sváteční hudbu. Na prostranství před kostelem se následně konala druhá část svatomartinského odpoledne, ochutnávka husy, rohů a mladého vína. Počasí pak bylo skvělé, stejně jako přátelská atmostféra.

Čas adventu a Vánoc v Boharyni 2011

Devátý ročník adventní výstavy v Boharyni proběhl ve dnech 10.-11.prosince 2011. V prostorách ZŠ v Boharyni byla tentokrát k vidění prezentace Ateliéru DUKE Bohemia, návrhy sochaře Jiřího Dudychy, květinová adventní aranžmá Jany Šulcové-Šubrtové, či tvorba žáků ZŠ a MŠ v Boharyni. K zakoupení zde bylo vánoční cukroví a pečivo, vánoční ozdoby, keramika a dekorace. V průběhu celé výstavy pak probíhala adventní dílna pro děti, výroba, pečení a ochutnávání cukroví. V sobotu od 10 hodin zazněla na výstavě sváteční hudba v podání I. Katonové, L. Katonové a K. Katonové, v neděli pak obstaralo hudební doprovod kytarové kvarteto ZUŠ Habrmanova z Hradce Králové.